Komentáře k příspěvku: Proč se kradou weby


[1] Jirka – 26.5.2005 12:43

Tak to nevím, ale mě přijdou jako dva úplně jiné weby, tzn. žádná podobnost..

[2] Matěj Kloubek (WWW) – 26.5.2005 12:54

Jirko, to bude asi proto, že neznáš Český hosting stejně jako já. Mezi těma webama je strašně moc podobných věcí jako, vzhled, nadpisy, texty, cele stránky, grafika (dobře ČH je červený, eHosting modrý). Co se týče podstránek, tak je to až moc podobné. Zkus si tam něco přečíst a pak na ČH. Jestli s tím nechceš ztrácet čas, je to v pořádku. Za pozornost to ale jistě stojí, zvlášť když je "jejich" nový design starý dva měsíce.

[3] Kuba z ČH (WWW) – 26.5.2005 13:08

Třeba hláška při kontrole správnosti zadaného jména domény je úplně stejná. Přesně si pamatuju, jak jsem to souvětí před rokem a půl dával dohromady... :o)

[4] Pavel Kout (WWW) – 26.5.2005 13:11

Matěj píše o daleko horších věcech, než je podobný look. Když na to přijde, dostaneš nápad na grafiku a uděláš si dva-tři dny času, tak máš facelift brzy hotový. Horší je, když ti někdo rippne strategii. Děsně dlouho pozoruješ chování klientů, analyzuješ jejich potřeby a způsob chápání tvých formulací. Zjišťuješ, co funguje a co zase ne. Zjistíš, kde jim máš podat "pomocnou ruku" ve formě prolinkování nebo poznámky - uděláš to, a máš skvěle fungující řešení. A pak přijde někdo jiný, a tuhle (pracně vybudovanou) koncepci okopíruje. Poznáš to obvykle tak, že web funguje jako tvůj, akorát jsou informace do shodný struktury našroubovány krapet násilněji - protože plagiátor chtěl za každou cenu použít jiná slova, aby to nebylo tak nápadné. Když to pak vidíš, tak můžeš vzteky prasknout...

[5] Matěj Kloubek (WWW) – 26.5.2005 13:21

Pavle, to je přesně to, o čem tenhle článeček měl být. Nechtěl jsem, aby z toho vznikl román, takže jsou informace značně zredukované. Jsem rád, že jsi z toho získal to, co jsi měl.

K eHostingu - přesně tohle tam nejdete. Není to tak, že by vypadal jako ČH nebo měl stejné texty, i když to se jim také někde podařilo, ale je to jakoby byl ČH hotový hostingový systém, do kterého stačí zadat své údaje a změnit barvy.

[6] Milan Kryl (WWW) – 26.5.2005 13:34

Zkousel jsem se podrobneji podivat na oba zminovane servery (z technickeho hlediska) a ani na prvni pohled, ani na druhy nevidim zadne podobnosti, ktere by stalo za to nejak resit.

Vzhled, kod, styly a grafika mi prijde zcela jina nez jakou ma ceskyhosting (tedy pokud jste nekdy v minulosti nemeli uplne stejny vzhled stranek jako je ted k nalezeni na ehosting.cz)

Jak je zminovano v diskusi, tak mi pripadl podobny maximalne obsah (tusim i obchodni podminky maji jen o par podbodu delsi nez CH). A trosku permutovane menu.

navic k odkazovanemu clanku v testu hostingu jsem ani ceskyhosting.cz nenasel - zajimave... Pritom o sluzbe eHosting jsem jeste neslysel :)

[7] dgx (WWW) – 26.5.2005 14:36

Tak tohle mě vážně dostalo. Dopíšu článek o kradení webů (viz http://www.dgx.cz/trine/item/zlodejina-na-verejnem-miste), kouknu na weblogy.cz a vybafne na mě Tvůj titulek "Proč se kradou weby" :-)

[8] Matěj Kloubek (WWW) – 26.5.2005 14:51

To se stává neustále. Je to prostě tím, že se motáme kolem toho samého :-)

[9] David H. – 31.5.2005 18:42

Souhlasím s Jirkou [1] vzhledově ty weby jsou zcela jiné - ale je fakt, že jsem našel některé věty podobně znějící. Podle mě zde proběhla jistá inspirace, ale struktůra stránek a design jsou odlišné, stejně tak i nabídka služeb. Nemyslím si, že by zrovna v tomto případu došlo k nějaké krádeži. To bych věděl o jiných případech, kde došlo k odcizení kompletního webu včetně plné grafiky - bylo prohozeno pouze logo :-)

[10] Matěj Kloubek (WWW) – 1.6.2005 0:56

Je jednoduché odhalit kopii webu, který vyměnil pouze logo. Také to není věc, která by byla tak promyšlená jako krádež obsahu, navigace, postupů (např. objednávka) atd. Tyto věci nemusí být na první pohled patrné. Pokud znám originál opravdu dobře, tak tyto věci vidím. Ukrást design? No a co? To udělá opravdu hlupák, protože si myslí, že si toho nikdo nevšimne. Ukrást obsah, to je také jednoduché, ale ukrást myšlenku tak, že použiji systém tak, jak u jiného funguje, to je opravdu sprosté. Udělat http://www.cesky-hosting.cz, aby byl dobrý nám trvalo dlouho, eHosting to prostě vzal a použil a ještě to vydává za svoji práci. Na konci týdne vyberu vítěze, který našel nejvíce shod a uvidíme jestli si jsou tyto weby podobné. Já si stojím za tím, že jsou si více než podobné.

[11] Jan Rozehnal (WWW) – 24.11.2005 23:11

Ty dva weby jsou si dost podobné, ale na první kouknutí si toho asi mnoho lidí nevšimne. Asi ani ne po grafické stránce, možná jsou podobně stylizované atd.

Jinak dobrý článek

[12] Ice (WWW) – 7.4.2006 15:07

Jo holt cesi, kdo nekrade okrada prece rodinu. Snad to uz dlouho platit nebude.


Přidejte komentář

Identifikace autora

Váš komentář

Nepoužívejte HTML značky, jen text. URL začínající http:// nebo ftp:// budou zobrazeny jako odkazy.