Komentáře k příspěvku: O grafickém dospívání


[1] TimJ – 27.10.2004 10:33

Krásně řešeno. Já, jako člověk, bez grafického cítění, bez schopnosti něco nakreslit ručně tak, aby to nebylo striktně pravoúhlé, natož na počítači, jsem si myslel, že si z výše zmiňovaného seriálu něco vezmu a třeba se něco naučím, abych nemusel s každou kravinou otravovat grafika. Omyl. Ani jsem to nedočetl dokonce.

Důležitá věc, kterou málokdo zdůrazňuje je, že můžete umět s Photoshopem (Paintshopem, tj. jedno) sebelíp (je to prostě program, v každém programu se dá naučit pracovat), nikdy nenakreslíte opravdu pěkný web, když na to nemáte fantazii, grafické cítění a trochu vkusu.

[2] tark (WWW) – 27.10.2004 10:47

Jo, a o to jde. Taky neumím "nakreslit" web, aby vypadal pěkně. Ano, několik jsem jich udělal, ale většinou to vždycky vypadá tak "pravoúhle" ... :D Ale pár objednávek přes ně už bylo.

[3] Plaváček (WWW) – 27.10.2004 10:55

Musím se autorky seriálu trochu zastat i proto, že s ní již delší dobu spolupracuji. Převážnou většinu její práce tvoří grafické návrhy pro různé klienty, a ať se mi to jako webdesignerovi líbí nebo ne a ač ctím zásadu "obsah nade vše", první, po čem zákazník touží je grafická podoba. Jinak řečeno - nejvíce ho zajímá, jak web bude vypadat a velmi často mívá svou vyhraněnou představu.

Přiznávám, že sám bych konkrétně u návrhu, na kterém vysvětluje postupy spoustu věcí udělal jinak, ale o tom přece seriál není. Pokud je mi známo, byl to jediný volný design, který měla po ruce a navíc, pokud se porozhlédnete po jejích referencích, jistě zjistíte, že umí i velmi pěkné a moderně vypadající weby. Fakt, že návod vychází na blogu Radka Hulána také nevzešel z její hlavy, což jistě Radek rád a ochotně potvrdí :)

[4] Magambi (WWW) – 27.10.2004 18:17

V článku nešlo vůbec o autorku. Zcela záměrně jsem se o Ivaně nezmiňoval. Její práci jsem si prohlížel hned jak jsem její článek viděl a některé práce se mi opravdu líbí. Je škoda, že pro článek zvolila zrovna tento design, ale o to nešlo.

Snažil jsem se zmínit o tom, co je důležité pro design webu podle mě, protože také dělám grafiku. Nepsal jsem o tom jestli je Ivana dobrý grafik a zda dělá svou práci dobře. Rozhodně jsem nechtěl, aby to vypadalo, že Ivanu pomlouvám.

Myslím, že je takovýto návod, jak pracovat ve photoshopu, naprosto zbytečný. Pokud někdo bude podobné informace hledat, najde jich jistě hodně. Nevidím v něm žádný přínos. Je ale jisté, že není určen mě a proto mě neoslovil. Jiné čtenáře mohl upoutat a něco jim i dát.

[5] Petr Sobotka (WWW) – 28.10.2004 0:36

Jsem minimalista a mnozí to o mně ví. Při tvobě webové grafiky je ale jistá dávka minimalismu nutná. Po době, kdy se předháníme ve validnosti, přístupnosti a nejrůznější optimalizaci webů snad přijde i doba, kdy se budeme snažit co nejvíce si konkurovat v účelnosti a funkčnosti grafického DESIGNU našich webových stránek. Hlavním účelem grafického designu je pomoci předat nějakou informaci, je to přeci forma komunikace! Člověk, který vytváří grafické návrhy webových stránek by tedy měl být v kontaktu s uživatelem, ověřovat si, zda design funguje tak jak má.

Grafické dospívání zahrnuje tedy také neustálou snahu porozumět uživatelům.

Zamýšlel jsem na toto téma blogovat, ale ještě nemám dostatečně odborné vzdělání.

[6] rADo (WWW) – 28.10.2004 22:26

[3] Nápad na seriál vzešel z mé hlavy, potvrzuji :-)

Jinak, já osobně jsem zastáncem "čím méně grafiky, tím lépe", Flash o velikosti 100KB a grafika o velikosti 50KB prostě způsobí jen to, že část lidí an dial-up z webu odejde... Ale bohužel, o tomto přesvědčit klienta lze často jen tehdy, až s webem sám pracuje, a potom je mu možné udělat lehký redesign, s výmazem grafiky, a ponecháním celé struktury.. ;-)

[7] Marabu – 4.12.2004 10:18

Mě hlavně fascinuje jak jsou lidi z pohledu na grafický návrh rovnou schopni fundovaně zhodnotit, že výsledek bude nevalidní, po stránce SEO mizerný, texty budou špatné atd.

Někdy bych se chtěl dopracovat k podobně fundovaným reakcím, snad se jednoho dne dožiju toho abych pohledem na auto dokázal říct důvod proč nejede (mimo obligátní "je to polámaný") popř. z pohledu do jídelního lístku kde není nic víc než název jídla které bude dobré a které špatné.

[8] Robert Němec (WWW) – 18.12.2004 22:04

Koukám, že na Civilizaci je už taky delší dobou mrtvo. :-(

[9] Robert Němec (WWW) – 13.1.2005 3:46

A po měsíci taky. :-( Asi mají v Thinline moc práce. :-)

[10] Magambi (WWW) – 22.1.2005 0:50

Roberte máš pravdu. Mám hodně práce a ještě více v plánu. Někdy to je o nervy, ale většinou mi to nevadí, mám rád hodně práce, když za to stojí. Každopádně díky, že máš ještě chuť sem chodit :-)


Přidejte komentář

Identifikace autora

Váš komentář

Nepoužívejte HTML značky, jen text. URL začínající http:// nebo ftp:// budou zobrazeny jako odkazy.