Komentáře k příspěvku: Texty pro web vlastní rukou


[1] e|fineer – 6.10.2004 0:17

Osobně považuji příspěvky týkající se ČH za užitečné, jen tak dál :)...

[2] Martin Kopta (WWW) – 6.10.2004 3:52

Co takhle zavést inline nápovědu (ne každý rozumí termínům jako je doména). Jinak bych "hosting domény" zněnil na "hosting webu". On už ten výraz "hosting" je dost otravný.

[3] Yuhů (WWW) – 6.10.2004 5:37

Já bych to asi napsal jinak. Tvůj text:

Vše co potřebujete od hostingu za 1000,- Kč/rok

Nezávisí na tom jak jste velcí nebo nároční, nabídneme Vám přesně to co potřebujete stejně jako již více než 600 spokojeným klientům.

Poskytneme Vám komplexní hosting a služby pro Vaše www stránky, SEO, analýzu návštěvnosti či zázemí pro celý e-business za velmi příznivou jednotnou cenu 1000,- Kč/rok.

Nabízíme také výhodné podmínky registrace domény od 290,- Kč/rok.

************** Moje verze:

Kompletní hosting za jednotnou cenu 1000 Kč/rok

Nabídneme vám přesně to, co potřebujete.

Nezáleží na tom, jak jste velcí nebo nároční.

Máme více než 600 spokojených klientů.

Za jednotnou cenu 1000 Kč na rok vám poskytneme vše, co budete potřebovat. Hosting a služby pro www stránky, SEO, analýzu návštěvnosti nebo zázemí pro elektronický obchod.

Registrace domény nabízíme výhodně od 290,- Kč na rok.

*************

nech si to projít hlavou :-)

[4] SuE – 6.10.2004 8:35

nechtěli byste to SEO taky nějak česky opsat ?

A líbí se mi víc Yuhůův text

[5] Raven (WWW) – 6.10.2004 9:44

[3] aneb kracenim ne vzdy dojdes k uspechu... :) me se ta tvoje verze nezda, ta prvni me chytne vic a ze je delsi - alespon teda opticky - to nevadi, ne vzdy je to na skodu. Holt nemam rad kratke vety. :)

[6] Magambi (WWW) – 6.10.2004 10:54

Yuhů je extrémista :-) Mě se jeho texty líbí (i když tyto mi taky moc nesedí), ale ted přijde na řadu asi odborník (ne že bych Yuhůa za odborníka nepovažoval), který dostane za úkol vyřešit pozici ve vyhledávači. Co z toho vzejde se uvidí.

Texty a úprava úvodní stránky jsou myslím dobré a rozhodně to nebudeme měnit den na to. Díky za rady a pomoc, nad vším uvažuju.

Slovo "hosting" je možná otravné, ale když někdo hosting hledá, tak toto slovo hledat bude. To samé platí o doménách. Na druhou stranu nemam potuchu o tom, kolik lidí hledá "hosting webu".

[7] Petr Sobotka (WWW) – 6.10.2004 11:46

Jsem tak trochu fanda Českého hostingu, takže články o něm mě jedině zajímají :-) A ktomu textu: navrhoval bych jedinou úpravu: Vše co očekáváte od hostingu dostanete u nás za pouhých 1000,- Kč na rok.

[8] V. Saur – 6.10.2004 11:53

Pokud bych se měl připojit k hlasování, jsem jednoznačně pro Yuhůovo řešení - formulaci úvodní věty považuji za nešťastnou: stavba souvětí je dosti krkolomná, člověk se musí pozastavit, aby ji vstřebal, a to nemluvím o chybách v interpunkci. Jsem spokojeným zákazníkem (až na detaily :-)) Českého Hostingu řadu měsíců, ale mám pocit, že by mne tato věta od zájmu o Vaše služby dokázala odradit ;-).

[9] Marek Prokop (WWW) – 6.10.2004 12:08

Zdravím Český hosting!

Jsem samozřejmě poctěn, že vás můj článek přiměl ke změnám, ale kromě mých článků bych doporučoval ještě nějakou dobrou učebnici stylistiky a pak samozřejmě pravidla českého pravopisu a gramatiky.

Pár konkrétních výtek:

1) Možná si to neuvědomujete, ale titulek "Vše co potřebujete od hostingu za 1000,- Kč/rok" je dvojsmyslnný a jeden z těch dvou významů myslím není na místě. Alspoň na mne působí rušivě

2) Věta "Nezávisí na tom jak jste velcí nebo nároční, nabídneme Vám přesně to co potřebujete stejně jako již více než 600 spokojeným klientům."

- Chybí v ní čárky za "na tom", "přesně to" a "potřebujete". Na jednu větu docela dost.

- Celkově působí dost kostrbatě. Minimálně bych ji rozdělil na dvě věty za slovem "nároční". Nejspíš bych ji ale celou přepsal nějak takto:

"Nezávisle na tom jak jste velcí nebo nároční, vždy dostanete přesně to, co potřebujete. Stejně jako přes 600 našich ostatních klientů."

(Upozorňuji, že se nesnažím měnit smysl a obsah; jen stylistiku)

3) Věta "Poskytneme Vám komplexní hosting a služby pro Vaše www stránky, SEO, analýzu návštěvnosti či zázemí pro celý e-business za velmi příznivou jednotnou cenu 1000,- Kč/rok."

- Zde bych asi vytkl jen první osobu místo vhodnější druhé. Místo "Poskytneme Vám..." tedy raději "Získáte..."

4) Totéž u titulku "Nelámejte si hlavu s hostingem, nabízíme všechno v jediném programu:" --> "Nelámejte si hlavu s hostingem, dostanete vše v jediném programu:"

Doporučuji Egometr Lukáše Vodičky na SiteLab.cz.

[10] V. Saur – 6.10.2004 13:40

Interpunkce je mrška:

"Nezávisle na tom, jak jste velcí nebo nároční, vždy..."

[11] Magambi (WWW) – 6.10.2004 15:01

Chyby v textu jsou opravdu trapné. Dáme to do pořádku.

[12] Muta – 6.10.2004 15:10

Nevim proc, ale take hlasuji PROTI verzi Yuhua. Puvodni je lepsi

[13] tark (WWW) – 6.10.2004 15:12

Ty texty Marka Prokopa se mi zdají, že mě opravdu víc chytnou. :) Zní víc marketingově -- to je dobrý hlavně pro managery bez mozku. ;) (někteří jsou ale normální - vyjímka potvrzuje pravidlo). :)


Přidejte komentář

Identifikace autora

Váš komentář

Nepoužívejte HTML značky, jen text. URL začínající http:// nebo ftp:// budou zobrazeny jako odkazy.