Komentáře k příspěvku: Google – vrtochy a zmatky


[1] Miroslav Navrátil (WWW) – 15.4.2004 10:33

Jo, Google je po Floridě pořád jenom samá zádada. Ale je pravda, že se o umístění svých stránek nějak extra nezajímám - v Googlu zaindexované jsou a tím to pro mě zpravidla končí.

[2] Magambi (WWW) – 15.4.2004 10:44

Když se jedná o moje stránky, tak to taky neřeším. Pokud se jedná o web, který má prodávat, tak tam je to hodně důležité a veškeré snahy se ubírají tímto směrem.

[3] Jirka Ch (WWW) – 15.4.2004 10:57

Pěkný članek, ale záhada se nekoná.

Ten web měl děsná URL a k opravě na smysluplné adresy došlo velmi nedávno.

Také chybí http://ceskyhosting.cz/robots.txt (určitě je co robotům zákazat).

Nové adresy stále ve vásledcích nejsou, viz http://www.google.com/search?q=site:ceskyhosting.cz

už z toho co se našlo je vidět, že robots.txt chybí, případně je možné tyto stránky z G smazat, viz můj blog.

Také slogan by mohl být uveden jako "Web hosting za 1000,- Kč ročně" (pokud optimalizujeme na hosting), v kódu mu také přiřaďte vyšší hodnotu (h2?).

Chválím za pěkné použití description a zatím bych se soudy počkal.

[4] Magambi (WWW) – 15.4.2004 11:14

Robots.txt skutečně není. Proč bych měl robotum něco zakazovat? Budu rád, když to zaindexují všechno. Nedostanou se pouze přes formuláře, takže ostatní stránky chci, aby indexovali. Proč tedy něco zakazovat? Změní se tím něco?

Nové stránky jsou již zaindexované (http://www.google.com/search?q=site:ceskyhosting.cz&hl=cs&lr=&ie=UTF-8&filter=0).

Možná je chyba v tom, že všechny stránky začínají tím samým. O tom už vím, takže připravujeme změnu.

Problém by mohl být také v tom, že existuje více adres, které vedou na tutéž stránku (http://www.ceskyhosting.cz, http://ceskyhosting.cz, http://www.ceskyhosting.cz/nabidka.html, http://ceskyhosting.cz/nabidka.html)

My se teď chystáme na nové texty a novou optimalizaci. Doteď jsme se snažili to optimalizovat na slovo hosting, to je ale hodně konkurenční a jsou i relevantnější slova :-)

[5] Jirka Ch (WWW) – 15.4.2004 11:20

Víc raději "emilem" nebo po ICQ :)

[6] Miroslav Navrátil (WWW) – 15.4.2004 13:21

Magambi: Jasně, firemní web by se měl sledovat :-)

[7] #lama – 15.4.2004 14:14

<em>Také slogan by mohl být uveden jako "Web hosting za 1000,- Kč ročně" (pokud optimalizujeme na hosting), v kódu mu také přiřaďte vyšší hodnotu (h2?).</em>

To jsem taky navrhoval, bylo by to dobre.

Jinak sice v googlu jste na 600 miste, ale na slovo hosting jste v google adwords a vidim te tam kazdou chvili, coz JE HODNE DOBRE!

[8] Yuhů (WWW) – 15.4.2004 20:19

Spíše si musíte všímat, nad jakou databází Google zrovna hledá. Teďko používá nějaký starší index, počítám tak z ledna nebo z února, trochu obohacený. Nasadili ho asi před týdnem, asi jenom na chvíli, než provedou nějaké změny na tom hlavním indexu. Dá se to poznat například podle starých adres a absence nových.

[9] Jan Bříza – 22.2.2006 23:36

Nedávno jsme se taky dívali proč musí web obsahovat soubor robots.txt a zvláštní je na tom to, že 90% robotů jako první vyzkouší zda tento soubor existuje.

V praxi je pak lepší, když existuje a prakticky nic v něm není zakázáno nebo je zakázáno opravdu to, co zakázat chcete. To, že by tam ten soubor měl být je nelogické, ale v praxi účiné:)

Jan Bříza

[10] Magambi (WWW) – 28.2.2006 8:58

Pane Břízo,

nespamujte mi tu prosím v komentářích. Vaše odkazy na jistý hosting jsem odstranil. Upřímně Vám musím říci, že Vaše příspěvky na http://diskuse.jakpsatweb.cz/ mi připomínají ovocný hostingu, i když to děláte aspoň tak, že se vyjádříte nejprve k věci. Jestli je to Váš záměr, dobře, ale ne zde.

Děkuji.


Přidejte komentář

Identifikace autora

Váš komentář

Nepoužívejte HTML značky, jen text. URL začínající http:// nebo ftp:// budou zobrazeny jako odkazy.